Dřevěná okna a dveře

Dřevěná okna a dveře - okna-ri.cz

Dřevěná a dřevohliníková okna

Vynikajících konstrukčních vlastností dřeva lze využít ve spojení s přírodním, ale i velmi moderním designem. Dřevěná okna vyrábíme z několika druhů dřevin, která se od sebe liší pevností, tepelně izolačními vlastnostmi a životností.

Nemusíte mít strach z údržby dřevěných oken. Unikátní technologie lakování lakovacím robotem výrazně zvyšuje kvalitu povrchové úpravy, zjednodušuje péči a prodlužuje životnost oken. Ta se počítá na desítky let. Kresbu dřeva můžete zdůraznit vhodnou přírodní lazurou nebo ji překrýt některým z mnoha odstínů krycích laků.


Dřevěná okna dodáváme na míru konkrétnímu rodinnému domu nebo jiné stavbě. Osazujeme je špičkovým rakouským kováním MACO. Můžete volit křídlová nebo posuvná okna včetně oken francouzských (balkonových) nebo atypických rozměrů.

Chcete-li životnost prodloužit ještě víc, zvolte okna dřevohliníková. Díky hliníkovému opláštění a menší náročnosti na údržbu mohou být ideální volbou.

K vybranému typu oken dodáme i příslušný typ dřevěných vchodových dveří a bohatou nabídku příslušenství.

Dřevěná a dřevohliníková okna - okna-ri.cz

Dřevěné a dřevohliníkové dveře

Vynikající izolační vlastnosti a moderní design předurčují dřevěné vstupní dveře k použití i v nízkoenergetických a pasivních domech. Výběr kvalitních dřev a pečlivé zpracování zaručuje výbornou stabilitu rámu a dlouhodobě spolehlivou funkčnost.

Dřevěné EURO vchodové dveře jsou vybaveny účinným těsněním a hliníkovým prahem s přerušeným tepelným mostem. Na výběr máme několik variant bezpečnostního uzamykání (dveřních rozvor) a mnoho dveřních klik a madel, dveřních zavíračů, elektrických zámků, speciálních čteček na motorické otevírání dveří, panikových zámků apod.


Design dveří lze libovolně utvářet co do členění, povrchových řešení a výplní. Můžete požadovat jakýkoliv tvar, plochu i typ zasklení. Necháme pro vás vyrobit celoprosklené dveře vybavené bezpečnostním nebo ornamentálním sklem, plné panelové dveře i nesčetné množství variant skla a pevné výplně. Ochranu povrchu a dokonalý vzhled dřeva zajistí krycí laky nebo přírodní lazury mnoha barev a odstínů.

Všechny pevné výplně lze v různém poměru ploch kombinovat se zasklením nejrůznějších tvarů. Podle nároků na tepelně izolační vlastnosti můžete volit dvojskla nebo trojskla. Povrch skla může být hladký, a tedy průhledný. Pokud je průhled dveřmi nežádoucí, vyberte si pískované sklo nebo některou z mnoha druhů ornamentálních skel. K dispozici jsou i speciální bezpečnostní skla se zvýšenou odolností vůči mechanickému poškození.

Dřevěné a dřevohliníkové dveře - okna-ri.cz

Společné vlastnosti profilů:

  • Celodřevěná, tvarově stálá konstrukce
  • Výběr dvojskel a trojskel standardních, protihlukových, bezpečnostních, se solárním ziskem, se solárním útlumem ad.
  • Vysoce odolná povrchová úprava lakovacím robotem vylepšená metodou řízeného schnutí
  • Bohatý výběr odstínů přírodních lazur a snadná údržba
  • Dokonalé řemeslné zpracování
  • Osazení nejvyšší řadou rakouského kování MACO® MULTI-MATIC
Dřevěná okna a dveře - profily1 - okna-ri.cz Dřevěná okna a dveře - profily2 - okna-ri.cz