Hliníková okna a dveře

Hliníková okna a dveře - okna-ri.cz

Hliníková okna

Hliníková okna jsou oblíbenou volbou projektantů rezidencí, administrativních budov a bytových komplexů. Umožňují začlenění do velkých prosklených ploch i celých fasád. Stále častěji se objevují také u rodinných domů. Jsou velmi odolná vůči klimatickým vlivům a jejich povrch nevyžaduje prakticky žádnou údržbu

Pevnost hliníku chrání okna před nechtěným i záměrným poškozením. Tvarová stálost garantuje přesný chod a spolehlivou funkčnost po celou dobu životnosti i při intenzivnějším používání na frekventovaných místech


Tepelně izolační vlastnosti oken ze špičkových hliníkových profilů se při volbě správných skel, rámečku a těsnění mohou vyrovnat vlastnostem plastových nebo dřevěných oken.

Hliníková okna od společnosti RI OKNA a.s. splňují všechny nároky na precizní zpracování, dlouhodobý užitek a působivý moderní vzhled. Nabízíme okna z několika hliníkových profilů s různou stavební hloubkou rámu a rozdílnými tepelně a hlukově izolačními vlastnostmi.

K vybranému typu oken dodáme i příslušný typ hliníkových vchodových dveří a bohatou nabídku příslušenství.

Hliníková okna - okna-ri.cz

Hliníkové dveře

Mechanické vlastnosti hliníku propůjčují vstupním dveřím mimořádnou odolnost vůči poškození, častému používání i klimatickým vlivům. Vybrané typy profilů s doplňkovým těsněním a přerušeným tepelným mostem vykazují velmi dobré tepelně izolační vlastnosti.

Vzhled dveří můžete libovolně utvářet co do tvaru, konfigurace křídel, vzhledu zasklení a barevnosti. Podle požadavků zákazníka používáme standardní nebo bezpečnostní zasklení hladkým nebo ornamentálním sklem. K dispozici jsou také hliníkové vchodové dveře s neprůhlednými panely o tloušťce 13–61 mm.


Dveře jsou standardně vybaveny těsněním ze syntetické pryže a 20 mm vysokým prahem. Na přání je doplníme bezpečnostními prvky, automatickými zavírači, schránkami a dalšími užitečnými doplňky.

Hliníkové vchodové dveře jsou ideální volbou při vysokých nárocích na odolnost vůči poškození i design. Jejich obrovskou výhodou jsou minimální nároky na údržbu a extrémně dlouhá životnost. Hodí se jak pro rodinné, tak pro bytové domy.

Hliníkové dveře - okna-ri.cz

Společné vlastnosti profilů:

  • Velmi pevná, tvarově stálá konstrukce
  • Mimořádná odolnost vůči povětrnostním vlivům
  • Vysoká odolnost vůči poškození
  • Výběr dvojskel a trojskel standardních, protihlukových, bezpečnostních, se solárním ziskem, se solárním útlumem ad.
  • Životnost až 60 let
  • Dokonalé řemeslné zpracování
  • Těsnění s prodlouženou životností (EPDM)
  • Nenáročná údržba
Hliníková okna a dveře - profily - okna-ri.cz