Hliníkové fasády

Prosklené hliníkové fasády - okna-ri.cz

Prosklené hliníkové fasády

Prosklené hliníkové fasády umožňují dokonalý průnik světla do místností a zlepšují pohodu uživatelů. Také rozšířený vizuální kontakt s vnějším světem působí velmi příjemně a atraktivně. Jsou běžné především u obchodních a kancelářských budov, hotelů a bank. Nároky na údržbu jsou minimální.

Hliníkové fasády umožňují plné využití skla a světla v moderní architektuře. Plochy rámů jsou minimální a u některých typů fasád prakticky neviditelné. Díky velké pevnosti a nízké hmotnosti hliníku mohou být otevíravé prvky fasád mnohem větší než u jiných materiálů. Můžete volit nejrůznější způsoby otevírání a jejich kombinace.

Tepelně izolační schopnosti prosklených fasád zajišťují polyamidové prvky, které se vkládají mezi hliníkové profily a vyplňují speciálními izolačními vložkami. Proto se ani u opravdu velkých prosklených ploch není třeba bát výraznějších tepelných úniků, resp. přehřívání


Prosklené fasády vykazují mimořádnou odolnost vůči všem klimatickým jevům: bouřkám, lijákům i nárazům větru. Jsou vhodné i pro výškové a další budovy vystavené náročným povětrnostním podmínkám. Zasklívat lze standardním i bezpečnostním sklem, lze použít i plné izolační výplně. Garantujeme nejvyšší kvalitu zpracování a kompletaci výrobků.

Nabízíme několik fasádních systémů pro různé účely. Nejčastěji používané jsou sloupko-příčkové systémy prosklených hliníkových fasád. Všechny disponují bohatou škálou barevného provedení.

Prosklené hliníkové fasády - okna-ri.cz

Společné vlastnosti prosklených hliníkových fasád


  • Výjimečné prostředí v místnostech za fasádou
  • Různé optické členění ploch fasády od výrazně dělených po prakticky jednolitou
  • Vysoká statická pevnost konstrukce
  • Mimořádná odolnost vůči povětrnostním vlivům
  • Dobré tepelně izolační parametry
  • Snadná údržba
Prosklené hliníkové fasády - okna-ri.cz

Fasádní systémy PF152 - okna-ri.cz

Fasádní systém sloupkově - příčkové konstrukce, který je určený pro zhotovení lehkého obvodového pláště, zastřešení a světlíků. Použitím speciálně navrženého tepelně izolačního elementu je možné vyrobit fasádní stěny s Uf=1,75 W/m2K.

Technické řešení umožňuje výstavbu rovných stěn nebo do oblouku, přechod úhlů vnějších a vnitřních nebo přechod na zimní zahrady. Systém poskytuje řešení pro ocelovou a dřevěnou nosnou konstrukci.


Fasádní systémy PF152 HI - okna-ri.cz

Systém prosklených fasád sloupkově-příčkový Ponzio PF 152 s lepší tepelnou izolací, nejčastěji používaný v energeticky úsporných budovách. Díky speciální konstrukci termického dílu, jež vyplňuje prostor pod a mezi skly, zlepšuje parametry celé konstrukce. Rámový součinitel prostupu tepla Uf=0,69 W/m2K (s termikem 48 mm), Uf=1,13 W/m2K (s termikem 24 mm).

Tento systém díky svým vlastnostem patří mezi absolutní špičku na trhu.


Fasádní systémy PF152 ESG - okna-ri.cz

Systém prosklených fasád sloupkově-příčkový PF 152 se strukturálním zasklením. Tento fasádní systém se skvělými tepelně a zvukově izolačními vlastnostmi tvoří z vnější strany jednotnou hladkou skleněnou stěnu rozdělenou svislými a vodorovnými liniemi v šířce 22 mm.

Rámový součinitele prostupu tepla Uf = 1,45 - 1,65 W/m2K.