Plastová okna a dveře

Plastová okna a dveře - okna-ri.cz

Plastová okna

Životnost plastových oken se pohybuje kolem 30 let. Jejich obrovskou výhodou jsou minimální nároky na údržbu. Vyžadují pouze pravidelné seřízení pohyblivých částí a promazání kování. Plastová okna jsou technicky plně uspokojivým a cenově ideálním řešením pro většinu běžných staveb a rekonstrukcí.

V porovnání s hliníkovými i dřevěnými okny je pořízení plastových oken méně nákladné. Cenová výhoda je zvlášť výrazná u standardních profilů v základním bílém provedení.


Plastová okna spol. RI OKNA a.s. jsou vyráběna z prvotřídních německých profilů SALAMANDER® a z vlastních profilových řad RI Line. Vysoká kvalita používaných materiálů a jejich precizní zpracování dodávají našim oknům skvělé tepelně izolační vlastnosti, odolnost vůči vodě, odolnost vůči povětrnostním podmínkám a dlouhou životnost.

K vybranému typu oken dodáme i příslušný typ plastových vchodových dveří a bohatou nabídku příslušenství.

Plastová okna a dveře - okna-ri.cz

Plastové dveře

Pro výrobu plastových vchodových dveří používá spol. RI OKNA a.s. robustní, speciálně vyztužené profily s výbornou tvarovou stabilitou a dlouhou životností.

Pro výplň dveří můžete vybrat standardní, bezpečnostní či dekorativně-ornamentální skla nebo pevné výplňové desky.Cenově nejdostupnější jsou vakuově lisované plastové desky (ABS), stálobarevné a nenáročné na údržbu. O něco dražší výplňové desky z lisované syntetické pryskyřice (HPL) jsou pevné, tvrdé a dobře odolávají dešti, mrazu i slunečním paprskům.


Nejvyšší nároky na odolnost splňují dveřní výplně z kompozitních materiálů. Výrazně zvyšují pevnost dveří a v kombinaci s trojskly dosahují nejlepších tepelně izolačních parametrů.

U všech dveří máte velký výběr barev a dekorů, včetně imitací různých ušlechtilých materiálů. Plastové vchodové dveře jsou osazeny kvalitním kováním předních evropských výrobců MACO a Siegenia Aubi.

Plastová okna a dveře - okna-ri.cz

Společné vlastnosti profilů:

  • Nízké nároky na údržbu
  • Výborná spolehlivost
  • Životnost až 30 let
  • Velký výběr dekorů a barev
  • Skvělý poměr ceny k tepelně-izolačním vlastnostem
  • Zasklení dvojsklem nebo trojsklem
  • Standardní, bezpečnostní a ornamentální skla
  • Pevné výplňové desky
Plastová okna a dveře - profily1 - okna-ri.cz Plastová okna a dveře - profily2 - okna-ri.cz